דף הבית » קרוספיט – שיק או שוק?
אימונים פונקציונליים

קרוספיט – שיק או שוק?

כתפיים
כתפיים

מהו קרוספיט?

קרוספיט שיטת אימון במובן הרחב ביותר של המילה כושר גופני. במהלך הפעילות נוגעים בהמון אלמנטים אשר מרכיבים את הכושר הגופני שלנו: כוח, כוח מתפרץ, סבולת לב-ריאה, סבולת שריר, גמישות, זריזות, מהירות, קואורדינציה, שיווי משקל, דיוק ועוד. האימונים מתאימים לכול הגילאים וכל רמות הכושר.

המוטו של אימוני קרוספיט

constantly varied high intensity functional movement

ובתרגום חופשי – תנועה פונקציונלית, בעצימות גבוהה המשתנה באופן תדיר – אימוני הקרוספיט משתנים מיום ליום ולרוב לא חוזרים על עצמן.

אינטנסיביות באימון

increased work capacity across broad time & modal domains
המטרה היא לייצר work capacity – היכולת שלך לעבוד ולהזיז דברים (מוט,קטלבל, צמיג, את עצמך) במשקל משתנה ובזמן משתנה בצורה המהירה ביותר. במקום לבוא ו”לבזבז” שעה בחדר כושר -בעצם כמה זמן נטו של עבודה יש? סט, מנוחה, סט, מנוחה… אם נחשב את המשקל שאנחנו “מזיזים” באימון שכזה ונחלק בזמן האימון הכולל מהרגע שנכנסו לחדר כושר ועד שסיימנו נקבל work capacity די נמוך. אך אם נחלק את אותו הדבר באימון קרוספיט אינטנסיבי של 7 דקות מקסימום עבודה… טוב, הכיוון שאליו אני חותר כבר די ברור.

כחלק מהגישה של work capacity והרצון למצות את פרק הזמן שאנחנו נותנים לכל אימון אנחנו עושים שימוש בתנועות פונקציונאלית המשלבות מקסימום קבוצות שריר. חלק מהתנועות שאנחנו עושים בהם שימוש מגיעות מעולם של התעמלות כגון עמידות ידיים או עליות און עם מתח/ טבעות. מצד שני חלק מהתנועות מבוססות על הרמת משקולות snatch או Clean and Jerk וכמובן עם דגש ליכולות אתלטית כגון גמישות וזריזות.

באימוני קרוספיט אנחנו לא מסתפקים בלהיות קצת בריאים יותר או קצת חזקים יותר (כי זו המלצת הרופא), אלא מתאמנים כדי להיות טובים יותר בכל פרמטר אפשרי. על הדרך, כשאנחנו בריאים יותר מאי פעם, גם הגוף נראה בהתאם.

בקרוספיט כל יום יש אימון אחר. כל יום נותנים דגש לתנועה שונה. לא עוד אימון גב, אימון ידיים ועוד ועוד… בכל אימון מזיזים את כל הגוף וזו הדרך האמיתית להגיע לתוצאות אמיתיות!

הגיבו

לחצו כאן להוספת תגובה