דף הבית » ויטמין D יכול להפחית את הסיכון למוות מסרטן
ויטמינים

ויטמין D יכול להפחית את הסיכון למוות מסרטן

מיץ תפוזים - ויטמין D
מיץ תפוזים - ויטמין D

13% נמצאים בסיכון למות מסוג כלשהו של סרטן בהמשך החיים
מחקר שכלל 79,000 מבוגרים בריאים, מצא כי נטילת תוסף ויטמין D במשך שלוש שנים לפחות, היה קשור לירידה של 13% בסיכון למות מכל סוג של סרטן בהמשך החיים. המחקר נערך על ידי אוניברסיטת מישיגן והמרכז הרפואי הארלי, אשר בדקו את התוצאות של 10 מחקרים שכללו מבוגרים עם גיל ממוצע של 68.

אלו הסובלים ממחסור בוויטמין D בעלי סיכוי כפול לפתח את סרטן הלבלב.
במחקר אחר, ד”ר שיפנג מאו, ממכון סרטן רשת הבריאות אלג’ני, דיווח על ממצאים שהראו כי אנשים שהיו חסרי ויטמין D היו בעלי סיכוי גבוה יותר מפי שניים לפתח סרטן הלבלב וגם היו בסיכון גבוה יותר לסרטן המעי.

ד”ר טריק הייקל, חוקר מוביל מאוניברסיטת מישיגן, אמר: “הייתי רוצה לראות יותר אונקולוגים ורופאים שישקלו לרשום ויטמין D לחולים שלהם מכיוון שהוא טומן בחובו יתרונות רבים עם מינימום תופעות לוואי”.

מחקר שלישי מצא כי נטילת טבלית ויטמין D יומית יחד עם סטטין נקשרה לירידה בתמותה מסרטן הערמונית של כמעט 40%. מחקר זה נערך בבית החולים באוניברסיטת מדריד בספרד והשתתפו בו 2,280 גברים שקיבלו טיפול סטנדרטי בסרטן הערמונית.

פרופסור דניאל ביקלה, מאוניברסיטת סן פרנסיסקו בקליפורניה, אמר: ‘במקומות כמו בריטניה אין מספיק שמש כל השנה, כך שתוספים בחורף הם הכרחיים.’

עם זאת, ד”ר רחל שו, מחקר הסרטן בבריטניה, אמרה כי למרות שויטמין D עשוי לשפר את הפרוגנוזה “עבור הסובלים מסרטן,” נדרש מחקר נוסף “.

חוקרים אינם בטוחים בדיוק כיצד ויטמין D נלחם בסרטן, אולם יש מדענים המאמינים כי הוא מייצר אנזים שגורם לגוף להגמל מרעלים וחומצות טבעיות בגוף. הפחתת עוצמתן של חומצות אלו עשויה לסייע במניעתן לגרימת נזק לאיברים פנימיים, מה שמפחית את הסיכון לסרטן.

הגיבו

לחצו כאן להוספת תגובה