דף הבית » מדוע אימונים פונקציונליים לא הולכים להיעלם מן העולם?
אימונים פונקציונליים כושר גופני

מדוע אימונים פונקציונליים לא הולכים להיעלם מן העולם?

קרוספיט
קרוספיט

אימון פונקציונאלי הוא אימון שיש לו מטרה.

האימונים שונים עבור ספורטאים מקצועיים ואוכלוסיות עם צורך מיוחד. עם זאת, לרוב האנשים ‘אימון פונקציונאלי’ מורכב מתרגילים המסייעים לאנשים לתפקד בצורה אופטימלית. אלה כוללים ביטול תנוחותינו והתרגילים המודרניים שלנו המבוססים על דפוסים ראשוניים הכוללים כריעה, ריאות, משיכה, דחיפה, נשיאה וסיבוב כדי לעזור לאנשים להיות רזים, חזקים ומאוזנים.

רוב תרגילי האימונים הפונקצינליים נעשים בעמידה, כוללים מספר מפרקים, קבוצות שרירים גדולות וכוללים תנועות המכסות את כל 3 מישורי התנועה.

הנה כמה סיבות טובות להיכנס לאימונים פונקציונליים:

חוזק ותיאום: בתנועות מורכבות תרגילים ישנו שילוב של קבוצות שרירים מרובות. במונחים טכניים מדובר בתיאום תוך שרירי, כלומר קבוצות שרירים מהעובדות באופן מתואם בכמקשה אחת כדי לייצר כוח גדול יותר.
תנוחה וניידות: כדי להיות פונקציונאלי, אז אימונים פונקציונליים חייבים לדרוש את תנועת הגוף בכל מישורי התנועה אליהם נועד.הכוללים כיפוף, כריעה, דחיפה, משיכה, ריצה, פיתול וכן הלאה. כך כאשר מתאמנים (בצורה נכונה) בדפוסי תנועה אלה, הדבר יביא לחיזוק השרירים המחזיקים אותנו בתנוחה נהדרת. יתר על כן זה ישפר את היציבות ואת טווח התנועה במפרקים. אי יציבה טובה וניידות טובה עלולה להוביל לדברים כמו מתח, כאבי ראש, דלקת מפרקים ניוונית, פגיעה בשרירים ושלד, ירידה בשינה, עלייה במשקל והרשימה עלולה להתארך.
יש אינסוף מאמרים בנושא אימונים פונקציונאלית וקראתי כמה שאומרים שזהו טרנד או שיגעון. הייתי מסכים לחלוטין ואומר שאימונים פונקציונליים אינם דבר חדש, הם קיימים לנצח ויימשכו לנצח.