דף הבית » כמה חלבון אנו באמת צריכים לאכול ביום?
תוספי תזונה תזונה נכונה

כמה חלבון אנו באמת צריכים לאכול ביום?

תזונה נכונה בצלחת
תזונה נכונה בצלחת

דרישות החלבון גדלות עם הגדילה של גופנו עם הגיל. ההמלצות לצריכת חלבון נבדקות ודיונים רבים בקרב אנשי מקצוע וחוקרים בתחום הבריאות. המחלוקת המרכזית היא הצריכה היומית המומלצת כיום, הנחשבת כמספיקה, כדי לתמוך בבריאות ורווחתם אצל מבוגרים בריאים, אך אינה מספיקה כדי לתמוך בתמיכה בהתפתחות מסת שריר רזה. מחקרים מתפתחים הראו כי כמות צריכת החלבון למיטוב התגובות לאימוני התנגדות ולשיפור ההתאוששות מאימונים גבוהה משמעותית.

נכון לעכשיו, המועצה הלאומית לאוסטרליה לבריאות ולרפואה ממליצה על גברים ונשים מבוגרים בריאים בגילאים 19-70 לצרוך 0.84 ו- 0.75 גרם / ק”ג ליום. באופן דומה, הצריכה האמריקאית המומלצת של חלבון היא 0.8 גרם / ק”ג ליום. המלצות אלה נמוכות משמעותית מצריכת החלבון, שהוכחו באמצעות מחקרי אימון להגברת מסת שריר רזה. לדוגמה, מורטן ועמיתים (2018) דיווחו על צריכת חלבון שנע בין 1.0-2.2 גרם / ק”ג ליום, ומיטוב התפתחות מסת השריר הרזה בתגובה לאימוני התנגדות. חשוב מכך, חוקרים אלה זיהו את הצורך בתוספת חלבון נוספת, שיתכן שיהיה צורך רק אם צריכת החלבון היא פחות מ- 1.6 גרם / ק”ג ממשקל גוף ליום. מה שמרמז לכך שייתכן שתוספת תוסף חלבון עשויה להיות נחוצה רק אם צריכת החלבון הנוכחית שלך היא מתחת ל 1.6 גרם / ק”ג ליום. מה שמעניין עוד יותר הוא שכמויות החלבון הדרושות לתמיכה בשמירה על מסת שריר רזה, חוזק והתאוששות אצל מבוגרים (גיל 50) עשויות אף להיות גבוהות יותר ממטרות אלה. לסיכום, החוקרים מסכימים כעת, הכמות האופטימלית של חלבון על מנת להעלות את מסת השריר הרזה בתוספת לתוכנית אימונים היא 1.6 ק”ג / ק”ג ליום.

הגיע הזמן לראות עד כמה אתם קרוב למטרה זו, אנו ממליצים לרשום את צריכת המזון היומית שלכם למשך 3 ימים לפחות ולהעריך את כמות החלבון שאתם צורכים באמצעות מזון בלבד, אל תוסיפו תוספי חלבון נוספים אם אתה משתמש בהם. לאחר שקבעתם את כמות החלבון שאתם צורכים, קבעו אם אתם זקוקים לתוסף נוסף.