דף הבית » מהי פרוביוטיקה?
תוספי תזונה

מהי פרוביוטיקה?

פרוביוטיקה היא שם כולל למגוון רחב של חיידקים הידועים גם בשם “חיידקים ידידותיים”. מערכת העיכול שלנו מאכלסת בתוכה סוגים רבים של חיידקים, חלקם תורמים לתפקוד התקין של גופנו ואחרים מזיקים לו. המטרה שלנו היא תמיד לשמור על יתרון יחסי מבחינת הכמות של אותם חיידקי פרוביוטיקה. השימוש בתוסף תזונה המכיל פרוביוטיקה הופך להיות שכיח מאוד בטיפולים שלי והסיבה היא היכולת המוכחת שלהם להטיב עם הפעילות של מערכות הגוף השונות.

הרעיון aחיידקים מועילים יכול להיות קשה להבנה. אנחנו לוקחים אנטיביוטיקה כדי להרוג זיהומים חיידקיים מזיקים ומשתמשים בסבונים אנטיבקטריאליים קרמים יותר מתמיד. החיידק הלא נכון במקום הלא נכון יכול לגרום לבעיות, אבל החיידקים הנכונים במקומות הנכונים יכולים להיות יתרון. זה המקום שבו פרוביוטיקה באה לידי ביטוי. פרוביוטיקה הם מיקרואורגניזמים חיים שיכולים לעזור למנוע מספר מחלות. עזרה למערכת עיכול בריאה ומערכת החיסון יציבה הם היתרונות הנלמדים ביותר שלהם בשלב זה. אלה ידועים גם בתור חיידקים ידידותיים, טובים או בריאים. פרוביוטיקה יכולה להיות מסופקת באמצעות מזון, משקאות ותוספי מזון.

נטילה של תוסף פרוביוטיקה מקובלת כחלק מהטיפול בהפרעות עיכול, אך אני דווקא רוצה להתייחס לעבודות שנעשו על הקשר בין החיידקים לטיפול ומניעה של מחלות חורף.